the80sgreekfans
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones.

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. Empty Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones.

Δημοσίευση  D.J Panos Παρ Μάης 31, 2013 11:17 pm

Κάποια απ τα βιντεάκια μου στο youtube παίζουν σε smartphones και κάποια άλλα οχι. Εχω δοκιμάσει διάφορα format αλλά δεν καταλαβαίνω τι φταίει. εχω δοκιμάσει σε mp4, avi, wma και άλλα... αλλά δεν βγάζω άκρη...
Για παράδειγμα αυτό το βίντεο το παίζει..

ενω αυτό οχι

Δεν βρίσκω καμία ρύθμιση μέσα στο youtube....

Εχει κανείς καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ.
D.J Panos
D.J Panos

Αριθμός μηνυμάτων : 1446
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Τόπος : Thessaloniki - Macedonia - Greece

http://djpanosalonica.listen2myradio.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. Empty Απ: Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones.

Δημοσίευση  stv Κυρ Ιουν 02, 2013 9:29 pm

Πανο αποτι γνωριζω το youtube επξεργαζεται τα βιντεο που ανεβαινουν και τα μετατρεπει σε flv οπωτε ειναι θεμα youtube και οχι δικο σου...μετα παιζουν ρολο και τα smart τι φορμες υποστιριζουν και τι αναπαραγουν και εδω ειναι χαος γιατι για παραδειγμα ενα κινητο μπορει να παιζει αρχεια avi αλλα ενα τετοιο αρχειο εχει χιλιες δυο παραμετρους στην συνθεση του οπως bitrate,ειδος κωδικοποιησης xvid,dvx κτλ.Οπως καταλαβαινεις ειναι πολλα πραγματα που παιζουν ρολο και απο τις δυο πλευρες δηλ.απο τη πηγη και απο τον παραληπτη...
stv
stv

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ημερομηνία εγγραφής : 19/12/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΒΑΛΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. Empty Απ: Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones.

Δημοσίευση  D.J Panos Κυρ Ιουν 02, 2013 9:35 pm

Ευχαριστώ πολυ Σταύρε !!!! Με βρήκες πάνω στη ερευνα γιαυτό το θέμα.....

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. 148165 Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. 148165 Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. 148165
D.J Panos
D.J Panos

Αριθμός μηνυμάτων : 1446
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Τόπος : Thessaloniki - Macedonia - Greece

http://djpanosalonica.listen2myradio.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. Empty Απ: Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones.

Δημοσίευση  stv Κυρ Ιουν 02, 2013 9:43 pm

Το μονο που μπορεις να κανεις Πανο ειναι να βρεις ενα φορμα εγω προτινω avi με xvid codec και σε σχετικα χαμηλο bitrate για χαμηλης αναλησης βιντεο και mp4 για υψηλης,δες πια παιζουν στα περισσοτερα κινητα και κρατα τις ρυθμησεις απο κει και μετα ειναι υπευθηνο και tube για το τι θα σου αλλαξει στην επανακωδικοποιηση
stv
stv

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ημερομηνία εγγραφής : 19/12/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΒΑΛΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones. Empty Απ: Κάποια βιντεάκια μου στο youtube δεν παίζουν σε smartphones.

Δημοσίευση  D.J Panos Κυρ Ιουν 02, 2013 11:36 pm

Ευχαριστώ Γείτονα!!!
D.J Panos
D.J Panos

Αριθμός μηνυμάτων : 1446
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Τόπος : Thessaloniki - Macedonia - Greece

http://djpanosalonica.listen2myradio.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης