the80sgreekfans
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μυνημα απο την microsoft

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  stv Σαβ Σεπ 15, 2012 11:58 pm

Μου ηρθε μυνημα στο hotmail απο την microsoft...Διαβαστε:



Έχουμε ενημερώσει τη Σύμβαση παροχής υπηρεσιών της Microsoft, η οποία διέπει πολλές από τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες μας - συμπεριλαμβανομένου του λογαριασμού σας Microsoft και πολλά από τα προϊόντα και τις υπηρεσίας μας για καταναλωτές, όπως το Hotmail, SkyDrive, Bing, MSN, Office.com, Windows Live Messenger, Windows Photo Gallery, Windows Movie Maker, Windows Mail Desktop και Windows Writer. Διαβάστε εδώ τη Σύμβαση παροχής υπηρεσιών της Microsoft για να μάθετε για τις αλλαγές που έχουμε κάνει.

Η ενημερωμένη σύμβαση θα ισχύσει από τις 19 Οκτωβρίου 2012. Αν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τις υπηρεσίες μας μετά τις 19 Οκτωβρίου σημαίνει ότι συμφωνείτε με τους όρους της νέας σύμβασης ή μπορείτε, φυσικά, να ακυρώσετε την υπηρεσία σας όποτε το θελήσετε.

Έχουμε τροποποιήσει τη σύμβαση προκειμένου να μπορείτε να τη διαβάσετε και να την κατανοήσετε καλύτερα. Επιπλέον, η σύμβαση παρέχεται σε μορφή ερώτησης και απάντησης, κάτι το οποίο πιστεύουμε ότι καθιστά σαφέστερους τους όρους. Επίσης, έχουμε διευκρινίσει τον τρόπο με τον οποίο η Microsoft χρησιμοποιεί το περιεχόμενό σας για την καλύτερη προστασία των καταναλωτών και τη βελτίωση των προϊόντων της, συμπεριλαμβανομένης της συμμόρφωσης της χρήσης μας στον τρόπο με τον οποίο σχεδιάζουμε τις υπηρεσίες cloud, ώστε να ενσωματώνονται κατά μεγάλο βαθμό σε πολλά προϊόντα της Microsoft. Αντιλαμβανόμαστε ότι ίσως να διαθέτετε προσωπικές συνομιλίες και να αποθηκεύετε προσωπικά αρχεία χρησιμοποιώντας τα προϊόντα μας, συνεπώς, θέλουμε να γνωρίζετε ότι η προστασία των προσωπικών σας δεδομένων αποτελεί προτεραιότητά μας.

Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Microsoft!
ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ
Πηγα να διαβασω τους ορους παροχης και ειναι ολοκληρο βιβλιο χωρια που πρεπει να εισαι δικηγορος για να τους καταλαβεις.Το θεμα ειναι οτι ετοιμαζουν αλλαγες και δεν ξερω αν αυτες οι αλλαγες ειναι ολες νομικα αποδεκτες και δεν επηρεαζουν την ελευθερια του λογου γιατι αν πανε να μας κοψουν και αυτο τοτε θα τους παρει και θα τους σηκωσει...
Αν καποιος γνωριζει για το θεμα ας γραψει...
stv
stv

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ημερομηνία εγγραφής : 19/12/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΒΑΛΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  465 Κυρ Σεπ 16, 2012 1:21 am

465
465

Αριθμός μηνυμάτων : 724
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  stv Κυρ Σεπ 16, 2012 11:47 pm

Ναι Αποστολε εχω μπει σ'αυτο το λινκ και οπως προανεφερα ειναι 10 σελιδες πραγματα που πρεπει να κατσεις να τα διαβαζεις με τις μερες και να εισαι νομικος για να καταλαβεις ποια απ'αυτα ειναι σωστα και νομιμα.Το θεμα ειναι οτι με τον καιρο μ'αυτα και μ'αυτα θα μας κατηγορησουν ακομα και γι'αυτα που γραφουμε!Εγω τωρα τους αποκαλω ΜΑΛΑΚΕΣ...Ποιος ξερει...μελλοντικα μπορει μπορει να θεωρησουν ακομα και αυτη τη συζητηση παρανομη και καταχρηστηκη.Απο το mail μου δεν διακινω ουτε πορνογραφια ουτε παιδεραστια κανενα τραγουδακι ή μιξακι και αυτα απο δικα μου cd που τα εχω πληρωσει ειδη,και αυτα με πολλους περιορισμους.Αν το θεωρησουν και αυτο παρανομο τοτε συγνωμη αλλα να πανε να γαμηθουν
stv
stv

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ημερομηνία εγγραφής : 19/12/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΒΑΛΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  465 Δευ Σεπ 17, 2012 12:09 am

Πριν πολυ καιρο ειχα αναφερθει στη νεα πολιτικη της γκουγκλ εδω
Απο τα λιγα που διαβασα ειναι ότι η μικρομαλακή τραβαει κοινη γραμμη.
Γι αυτο λοιπον σταματησα να χρησιμοποιω τον γουγλη.

Το θεμα ειναι ότι όλα καταγραφονται. Απο όλες αυτες τις υπηρεσιες που αναφερονται.
Και εφόσον εισαι ακινδυνος, θα σεβαστουν το απορητο των συνομηλιων σου.
Εαν όμως καποια στιγμη για τους χ λογους (νομικους) θελησουν να παρουν μια συνομιλια η ενα ιμέϊλ, να εισαι σιγουρος οτι θα σε δωσουν με τις ευλογιες τους.
Και αυτο διοτι σε καποια στιγμη της ζωης σου θελησεις να γινεις αντιδραστικος στο χ κατεστημενο. Μπορει... λεμε να γινεις ενας επικινδυνοςπολιτικος. Για τι λοιπον να εχουν στα χερια το παρελθον σου με τις πολιτικες πεποιθησεις που εσυ ειχεις καποτε η ποια ομαδα γουσταρεις, αν εισαι αλκολικος η μουροχαβλος η οτιδηποτε αλλο που θα μπορουσε να χρισημοποιηθει εναντιον σου.
Επισης χρησιμοποιεί αυτη την τεχνικη για να σου προβαλει καλυτερα τις διαφημισεις των προϊόντων. Πιο επιτυχημενα δηλαδη, εφοσον γνωριζει τι επισκεπτεσαι, και ποσο χρονο κραταει η επισκεψη σου στο συγκεκριμενο προϊόν, ωστε να σου προβαλει την επομενη φορα μια αντιστοιχη διαφημιση. Και να ειναι επιτυχημενη διοτι ετσι σε παροτρυνει να αγορασεις εφοσον σου προβαλει τα προϊοντα που γουσταρεις. Σε προκαλει συνεχως δηλαδη. Πλυσηεγκεφαλου.

Αυτα παιζονται. και αυτα γινονται όλα για τον ελεγχο.σου.!?
465
465

Αριθμός μηνυμάτων : 724
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  chdlee Δευ Σεπ 24, 2012 10:55 pm

Φίλοι, 465 και stv, κάνετε σα να μη ξέρετε τι συμβαίνει τόσο καιρό...
Η πλύση εγκεφάλου, η χειραγώγηση της σκέψης και των πράξεών μας και η παρακολούθηση του τι λέμε και του τι κάνουμε πάει σύννεφο. Είναι τα σημεία των καιρών, όπως λένε...
Το πως μπορεί κάποιος να προστατευθεί να πω την αλήθεια, δε το ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι αυτό που βλέπω και αυτό που βλέπω είναι ότι τα πραγματα γίνονται πιο δύσκολα για όλους μας και η πίεση που μας ασκείται σε όλα τα μέτωπα είναι τεράστια! Το θέμα είναι εμείς πως μπορούμε να αντιδράσουμε, όταν μας έχουν εγκλωβίσει οι υποχρεώσεις. Καλό βράδυ σε όλους! Very Happy
chdlee
chdlee

Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2010
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  465 Δευ Σεπ 24, 2012 11:58 pm

Φίλτατε chdlee, έτσι είναι όπως τα λες. Το συζηταμε όμως για να ακουσουν και άλλοι.
Ας ξεκινησουμε με την θεματικη ενότητα που μπορεί να την επισκεφτεί κάποιος που δεν ειναι μέλος.
Μπορει να απολαυσει την συζητηση μαλιστα η οποια ειναι ανιχνευσιμη απο μηχανες αναζητησης.
465
465

Αριθμός μηνυμάτων : 724
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  465 Τρι Σεπ 25, 2012 12:11 am

Πως μπορω να προστατευθω. ¨οσο μπορώ.
1. Δεν εχω φεισμπουκ ουτε τουίτερ ουτε αλλες παρομοιες υπηρεσιες που αποθηκευουν αυτα που γραφω αυτα που μ αρεσουν αυτα που δεν μ αρεσουν, αποφευγω να ανεβαζω φωτογραφιες, αποφευγω να ξεδιπλωνω τον εαυτο μου σιγα σιγα.
2. Εξετάζω το ενδεχόμενο να αλλαξω ιμειλ και να τα αντικαταστησω και να μην χρισημοποιω υπηρεσιες όπως το λάιβ μεσεντζερ που τυνχανει να ειναι της μικρομαλακής.
της μικρομαλακής ειναι και το χοτμέιλ.
3. Εξετάζω πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να αλλάξω λειτουργικό σύστημα. Ενα ανοικτο λειτουργικο συστημα. Παλαιότερα ειχα ασχοληθει με λινουξ.
και τα προγραμματα? υπαρχουν προγραμματα να κανουν αυτο που θελω και στο λινουξ ακομη. ενα απο αυτα ειναι και το rosegarden. θα το μαθω και αυτο να κανω τα μιξακια μου.
4. Εχω αλλαξει ηδη μηχανη αναζητησης. δεν χρησιμοποιω γκουκλ, ουτε αλλες που εφαρμοζουν παρομοιες πολιτικες οπως το γιαχού.
Αυτα προς το παρον οσο αναφορα το ιντερνετ και τους υπολογιστες.

Αλλα δεν σταματαω εκει.......
465
465

Αριθμός μηνυμάτων : 724
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  chdlee Τρι Σεπ 25, 2012 12:51 am

Έχεις δίκιο, 465! Κι εγώ δεν έχω λογαριασμό facebook, αλλά έχω λογαριασμό gmail. Δεν έχω δώσει όλα τα στοιχεία μου, όπως ο αριθμός του κινητού, παρότι μου έχει ζητηθεί επανηλειμμένως με τη δικαιολογία ότι χρειάζεται να γίνει αυτό για τη δική μου ασφάλεια...Θυμάσαι ότι οι "hackers" έκλεψαν πόσες χιλιάδες κωδικούς gmail λογαριασμών, για να πεισθούν όσοι έχουν λογαριασμό να δώσουν όποια στοιχεία τους ζητήσει η υπηρεσία και καλά για να τους προστατέψει! Κάποια στιγμή δε θα μπορούμε να κάνουμε "βήμα" στο internet αν δε συνάδει με τους κανόνες που θα έχουν θεσπιστεί από διάφορες "υπηρεσίες", κρατικές ή μη.
Rolling Eyes
chdlee
chdlee

Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2010
Ηλικία : 54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  stv Τρι Σεπ 25, 2012 12:07 pm

UBUNTU ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Ελευθερο ευκολο με πολλες εφαρμογες ολα τσαμπα και αφηστε τους μικρομαλάκες να πανε να κουρευονται
stv
stv

Αριθμός μηνυμάτων : 580
Ημερομηνία εγγραφής : 19/12/2011
Ηλικία : 54
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΒΑΛΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μυνημα απο την microsoft Empty Απ: Μυνημα απο την microsoft

Δημοσίευση  465 Τρι Σεπ 25, 2012 12:30 pm

Εχω δοκιμάσει πολλες διανομές. Νομίζω ότι η συμπάθειά μου είναι το DEBIAN. Και το suse μου αρεσε. Η αντιπάθειά μου ειναι το ubuntu αν και βασίζεται σε debian.
Αν εκανα απλα πραγματα όπως σερφαρισμα, νταουνλόαντ, να βλεπω ταινιες και να ακουω μουσικη, θα ειχα μετακομισει απο χρόνια. Αλλα δυστυχως τα αντίστοιχα προγραματα που δουλευω ειναι πτωχά σε περιβαλον λινουξ. ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ. Μια λυση είναι να στησεις εικονικα λειτουργικα σε wmwire virtualbox κ.τ.λ.. αλλα και πάλι οταν η εφαρμογη εχει απαιτησεις όπως το after effect δεν γινεται... η εφαρμογή θα σερνεται.
Όπως και να'χει, εφόσον μας εξωθούν σε αυτη την κατεύθυνση, θα βρεθούν λύσεις.
Για την αple ουτε λογος... αυτοιβ ειναι χειρότεροι.
465
465

Αριθμός μηνυμάτων : 724
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης